Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Polowanie z nagonką

Polowanie z nagonką

W związku z licznymi pytaniami mediów dotyczącymi sędziego Wojciecha Łączewskiego w dniu 12 lutego br. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwrócił się do prezes Sądu Okręgowego w Warszawie z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Tyle list Z. Ziobry. Sprawa narodziła się po publikacji materialu o rzekomej prowokacji dziennikarskiej wobec sędziego, który wbrew woli nadprezesa PiS Jaroslawa Kaczyńskiego skazał Mariusza Kamińskiego byłego szefa CBA za złamanie prawa na trrzy lata więzienia. Sam Kamiński w nieznanym polskiemu prawu trybie został ulaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Materiał z niszowego tygodnika natychmiast podchwyciły media publiczne, w tym telewizja narodowa. Sam sędzia złożył zawiadomienie do prokuratury o naruszeniu jego praw poprzez zalożenie fikcyjnegio adresu w internecie. A zatem polowanie z nagonką czy bezwzględna walka z sędzią, który rzekomo złamal prawo?
Według enucjacji antyżydowskiego i prawicowego tygodnika sędzia mial rzekomo zaproponować Tomaszowi Lisowi pomoc w walce z obecną władzą. Jezeli nawet, to co? Według posła Jacka Sasina jest sprawa bo prowadzi ją prokuratura, a zatem nie można mówić o jakiejkolwiek nagonce, bo nie wypowiedzieli się prokuratorzy. Fakty wbrew logice, wbrew rozsądkowi, wbrew prawdzie, ale to juz normalna retoryka w ustach posłów PiS.
O co chodzi? Odpowiedż jest tylko jedna. O polowanie z nagonką na sędziegoi, który skazał sztandarową postać PiS, kryminalistę ukarananego nieprawomocnym wyrokiem na bezwzględną karę więzienia. Fakt, że Z. Ziobro w trybie expressowym zareagował na doniesienia medialne gazety, która czyta tylko PiS, a więc sprawą zainteresował się człowiek, który ma na rękach krew Barbary Blidy świadczy o tym wymownie.

Sprawdź także

Tako rzecze prokurator

Na internetowej stronie Trybunału Julii Przyłębskiej ukazało się kuriozalne oświadczenie Bogdana Święczkowskiego, sędziego Trybunału, który …