Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Polska przeprasza

Polska przeprasza

Szef MSZ Radosław Sikorski przeprosił w imieniu Polski za przekazanie przez prokuraturę białoruskim śledczym informacji o opozycjonistach z tego kraju. – Karygodny błąd pomimo ostrzeżeń MSZ – przyznał szef polskiej dyplomacji. Obok piszemy o akcji Amnesty International w celu wsparcia A. Białackiego. Pomóżmy mu. Przepraszam w imieniu Rzeczypospolitej. Karygodny błąd pomimo ostrzeżeń MSZ. Zdwoimy wysiłki na rzecz demokracji na Białorusi napisał Radosław Sikorski n Twitterze. Polska Prokuratura Generalna przekazała białoruskim śledczym informację o rachunkach bankowych Alesia Bialackiego, szefa białoruskiego Centrum Praw Człowieka „Wiasna”.
Według przedstawicieli organizacji pozarządowych i białoruskiej opozycji przyczyniło się to do jego ubiegłotygodniowego zatrzymania przez KGB. Został on oskarżony o ukrywanie dochodów. Prokuratura Generalna wyjaśnia, że była to pomoc prawna. MSZ twierdzi, że Mińsk wykorzystuje umowy międzypaństwowe, by represjonować opozycję.
Onegdaj prokuratura była strażnikiem praworządności. Dzisiaj pomaga zwalczać białoruska opozycję. Niepojęte. Czy prokuratorzy zamienili się w komputery potrafiące bezbłędnie wyrecytować treść artykułu kodeksu. Czy rozum upadł wraz z awansem na wyższe i lepiej płatne stanowiska?

Sprawdź także

Wybory nie dla inwalidów

Raport RPO z kontroli lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w wyborach do …