Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Pomnik Z.Ścibor-Rylskiego

Pomnik Z.Ścibor-Rylskiego

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego jest pomysłodawcą powstania pomnika gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. Z uwagi na liczny udział i straty Adwokatury Polskiej w Powstaniu Warszawskim, a także pragnąc uhonorować pamięć o generale Ścibor-Rylskim, Prezydium NRA postanowiło wesprzeć tę inicjatywę.

Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski, bohater Powstania Warszawskiego i prezes Związku Powstańców Warszawskich, zmarł 3 sierpnia 2018 r. Jego pomnik ma zostać odsłonięty 2 sierpnia w warszawskim Parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego.

Fundacja zwróciła się do Naczelnej Rady Adwokackiej z prośbą o pomoc w nagłośnieniu inicjatywy i w zbiórce pieniędzy. Z uwagi na liczny udział i straty Palestry w Powstaniu Warszawskim, a także pragnąc uhonorować pamięć o generale Ścibor-Rylskim Prezydium NRA postanowiło wesprzeć tę inicjatywę.

Stąd apel do adwokatów o wsparcie zbiórki na pomnik. Specjalnie dla środowiska adwokackiego Fundacja uruchomiła zbiórkę pieniędzy na portalu polakpomaga.pl Każdy darczyńca, który wpłaci kwotę 5 tys. zł lub wyższą będzie wymieniony na tablicy zamieszczonej na pomniku.

Sprawdź także

Tęczowej Maryi cd.

List katolików z Holandii w obronie tęczowej Maryi 04 listopada 2021 Niezrozumiałe i szokujące – …