Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Pomoc dla rannego policjanta

Pomoc dla rannego policjanta

W solidarnym geście zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc finansową, dla rodzin policjantów, którzy 23 marca podczas „asysty komorniczej”zostali podpaleni i doznali obrażeń ciała – poparzeń. Jeden z policjantów znajduje się aktualnie w szpitalu. Pomoc proszę przesyłać na konto ZW NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego z dopiskiem „Jarocin” nr. 54 1090 1362 0000 0000 3602 4428.
Podinsp. Andrzej Szary – Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów

Według ostatnich informacji stan jednego z policjantów podpalonych przez desperata w Komorzu w powiecie jarocińskim jest poważny, ale stabilny. Drugi funkcjonariusz po opatrzeniu wyszedł ze szpitala. Jest pod opieką psychologa.
Przypomnijmy, że do zamachu na życie policjantów doszło, gdy komornik miał odebrać dłużnikowi auto. 47-letni mężczyzna oblał towarzyszących komornikowi policjantów benzyną i podpalił. Płyn miał w litrowej butelce po szamponie. Znaleziono przy nim więcej takich butelek. Poszkodowany funkcjonariusz ma poparzoną głowę, szyję i klatkę piersiową. Został przewieziony do Poznania do Centrum Urazów Poparzeniowych. Komornik, któremu nic się nie stało, gasił podpalonego policjanta swoją kurtką.
-To była kolejna egzekucja komornicza u tego mężczyzny, ale pierwsza w asyście policji-mówił dla Radia Merkury komornik Jerzy Kujawski. -Policjanci palili się jak pochodnie. Zdjąłem kurtkę razem z marynarką i wewnętrzną stroną – bo ja też byłem polany benzyną – udało mi się ugasić ogień” – powiedział komornik.
MSWiA sprawdzi nowe mundury policjantów – zapowiedział po incydencie w Komorzu – odpowiedzialny za policję wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki. Resort zbada wytrzymałość mundurów na ogień.

Sprawdź także

Kto był w siatce Kremla

Komisja ds. wpływów rosyjskich rozpoczyna prace. Donald Tusk: Raport za dwa miesiące Komisja do badania …