Finansowanie pomostowe
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Pomoc dla zakażonych włosienicą

Pomoc dla zakażonych włosienicą

Prokuratura Rejonowa w Trzciance mając na uwadze ochronę praworządności, podjęła kolejne działania pozakarne, mające na celu dochodzenie roszczeń odszkodowawczych na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem.W przypadku 39 osób postępowania zakończyły się ugodami sądowymi i wyrokiem, a pozostałe czekają na rozstrzygnięcie.Średnia kwota przyznanego zadośćuczynienia to 6 tys. zł.
Sławomir K. wyrokiem Sądu Rejonowego w Obornikach został skazany za przestępstwo nieumyślnego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obiegu produktów masarskich pochodzących od dzika zakażonego larwami włośni. W wyniku spożycia zakażonego mięsa, larwami włośni zakażonych zostało prawie 100 osób. Prokuratura Rejonowa w Trzciance zwróciła się do osób poszkodowanych z pytaniem, czy są zainteresowane, aby prokurator w ich imieniu dochodził zadośćuczynienia i odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu.
Wniosek o podjecie takich działań złożyło 46 osób i w ich imieniu skierowano stosowne powództwa. W przypadku 39 osób postępowania zakończyły się ugodami sądowymi i wyrokiem, a pozostałe czekają na rozstrzygnięcie. Średnia kwota przyznanego zadośćuczynienia to 6 tys. zł.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …