Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Pomóż nam zbudować dom

Pomóż nam zbudować dom

Ludzie dobrej woli pomagają zbudować dom żyjącej w bardzo trudnych warunkach 7-osobowej rodzinie. 35-letnia Izabela Fornalczyk z Albertowska w gminie Grodzisk Wlkp wraz z mężem wychowuje pięcioro dzieci w wieku 17, 15, 12, 10 i 8 lat. Rodzina utrzymuje się z pensji męża i zasiłków z MOPS-u. Ale co najgorsze mieszka w bardzo starym domu, który jest w bardzo złym stanie.

Ma ponad 100 lat i jest zbudowany z drewnianych bali, które niestety rozsypują się, ściany są z gliny i słomy, nie ma nawet fundamentów, a różnica poziomów sięga 30 cm. Występują różne pęknięcia i nawet trzaśniecie drzwiami może spowodować katastrofę. Wszędzie zalega wilgoć i czarna pleśń. W budynku nie ma oczywiście łazienki, a wszyscy domownicy gnieżdżą się w jednym pokoju . 10-letnia córka państwa Fornalczyków jest niepełnosprawna – cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. I w sytuacji, kiedy dziewczynka jest absolutnie niezdolna do samodzielnej egzystencji bardzo trudno jest utrzymać choćby prawidłową higienę z powodu braku łazienki. Remont domu nie ma sensu.
Rodzina podjęła wiec decyzję, aby samodzielnie spróbować poprawić warunki mieszkaniowe, chociaż wiedzieli, że będzie im trudno. Za 25 tys. zł bankowego kredytu kupili m. in. pustaki. Ale tych pieniędzy na niewiele starczyło. Pani Izabela skierowała więc prośbę o pomoc do setek firm budowanych i producentów materiałów. I pomoc przyszła w zaskakującej ilości. Odezwali się: Caritas, Hochtief, fundacja Habitat for Humanity, grodziski Opal, Bolix, tartaki, stowarzyszenie dekarzy, firmy instalatorskie i wiele, wiele innych. Dzięki skonsolidowanej akcji nowy dom państwa Fornalczyków jest już w stanie zamkniętym. Ale trzeba go jeszcze wykończyć i urządzić. Dlatego pomoc dla rodziny wciąż jest potrzebna. Izabela Fornalczyk wciąż śle tysiące maili i czeka na przychylny odzew. Ci, którzy zechcieliby udzielić wsparcia ubogiej rodzinie w realizacji ich dążenia do posiadania przyzwoitego domu i pomóc w jego wyposażeniu mogą kontaktować się na adres:
Izabela Fornalczyk. Albertowsko 56 62-065 Grodzisk Wlkp tel: 724 97 84 94
e-mail: izafornalczyk@interia.pl

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …