Pomóż ratować słonie!

Kiedy dziesiątki tysięcy słoni giną z rąk kłusowników, Japonia walczy o to, by handel kością słoniową mógł się nadal rozwijać. To absurd! Ale w przyszłym roku odbędzie się tam Olimpiada, a Japonia liczy na miliony turystów. Pokażmy, że ludzie na całym świecie chcą Igrzysk Olimpijskich bez kości słoniowej i zażądajmy zakazania tego krwawego handlu.
podpisz teraz

Przyjaciele i Przyjaciółki!

Najcenniejsza kość słoniowa pochodzi z samego środka ciosów – jest idealnie biała i gładka. Kłusownicy zawsze starają się upolować największego słonia w stadzie – często jest nim matka, przywódczyni stada, po której zostają osierocone dzieci.

A wiecie, co jest największym absurdem? Chociaż giną w ten sposób dziesiątki tysięcy słoni, Japonia walczy o to, by handel kością słoniową mógł nadal trwać w najlepsze. Zdaniem władz Japonii, ich kraj nie ma z tym nic wspólnego.

Ale za rok odbędą się w Japonii Igrzyska Olimpijskie, które ściągną miliony turystów z całego świata! I tu pojawia się zadanie dla nas: Japonia liczy na tłumy kibiców, także z Polski. Jeśli miliony z nas podpiszą petycję i uruchomimy wielką kampanię w mediach, możemy przekonać władze Japonii i sprawić, że do olimpiady już nikt nie będzie tam handlował kością słoniową!

Podpisz apel – zlikwidujmy raz na zawsze jeden z największych rynków kości słoniowej:

Japonio: zakaż handlu kością słoniową!

Eksperci szacują, że na potrzeby japońskiego rynku zabito już ponad 250 tysięcy słoni. A ekolodzy ostrzegają, że słonie mogą całkowicie wyginąć jeszcze za naszego życia. Jeśli nic nie zrobimy, nasze wnuki będą oglądać słonie tylko na fotografiach.

Jeszcze nie jest za późno. Możemy ocalić słonie, ale musimy z całej siły naciskać na rząd Japonii, by zakazał tego handlu. Japonia chce przyciągnąć w przyszłym roku 10 milionów turystów. Pokażmy, że zezwalanie na handel kością słoniową utrudni realizację tego celu, i przekonajmy japońskie władze!

Japonia twierdzi, że w obrocie krajowym znajdują się tylko legalne wyroby w kości słoniowej. Ale nie można mieć takiej pewności. A co gorsza, te towary łatwo przemyca się innych krajów, między innymi do Chin. To nakręca popyt i powoduje, że ginie jeszcze więcej słoni

W przeszłości udawało nam się wywalczyć takie zakazy. Zróbmy to jeszcze raz! Podpisz petycję i udostępnij ją wszystkim. Niech będzie nas milion!

Japonio: zakaż handlu kością słoniową!

Tu nie chodzi tylko o słonie. Biolodzy nazywają te majestatyczne stworzenia „gatunkiem kluczowym”, ponieważ podtrzymują cały ekosystem, w którym żyją. Między innymi dlatego od lat działamy na rzecz ich ochrony. Udowodniliśmy, że nielegalne wyroby z kości słoniowej można kupić na ulicach Europy, finansowaliśmy walkę z kłusownictwem w Afryce i zabiegamy o objęcie ochroną połowy naszej planety, aby te inteligentne i czułe zwierzęta mogły swobodnie żyć. A teraz idziemy z naszą kampanią do Japonii!

Z nadzieją i determinacją,

Sarah, Rosa, Rewan, Laura, Bert, Christoph i Ricken wraz z całym zespołem Avaaz

Sprawdź także

A.Nawalny zamordowany

Ciało Aleksieja Nawalnego znajduje się jednak w kostnicy szpitala klinicznego w mieście Salechard. Są na …