Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Pomóżmy zgwałconej 10-latce

Pomóżmy zgwałconej 10-latce

Amnesty International wzywa do podpisywania petycji dla ocalenia 10-letniej zgwałconej dziewczynki z Paragwaju! Pod koniec kwietnia, w Paragwaju, 10-letnia dziewczynka została przywieziona przez matkę do szpitala, po tym jak skarżyła się na ból brzucha. Okazało się, że jest w 21 tygodniu ciąży, w wyniku gwałtu dokonanego przez jej ojczyma. Jej życie jest zagrożone. Władze odmawiają jej dostępu do legalnego przerwania ciąży. Podejmij działanie! Według ostatnich danych ONZ dziewczęta w wieku 10-14 lat stanowią 2,13% przypadków umieralności okołoporodowej w Paragwaju.
Obecnie stan zdrowia dziewczynki jest stabilny, ale dyrektor szpitala publicznie oświadczył, że jej ciąża jest w grupie wysokiego ryzyka. Światowa Organizacja Zdrowia i autorytety w obszarze ochrony zdrowia z całego świata zgodnie potwierdzają, że ciąża stanowi szczególne zagrożenie dla młodych dziewcząt, których ciała nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Dlatego też dostęp do wszelkich środków ochrony zdrowia dziewczynki, w tym dostęp do legalnego przerwania ciąży, muszą zostać zapewnione.
Amnesty International posiada informacje, z których wynika, że żądanie przerwania ciąży złożone przez matkę dziewczynki nie zostało uwzględnione, a 10-latka ma zostać odesłana do centrum dla młodych matek. Decyzja odmawiająca przerwania ciąży jest niezgodna z prawem. W Paragwaju aborcja jest legalna, jeżeli życie kobiety lub dziewczyny jest zagrożone. W tym przypadku zagrożenia życia dziewczynki nie budzi żadnych wątpliwości. Konwencja o prawach dziecka stanowi, że „najlepsze zabezpieczenie interesów dziecka ma być przedmiotem największej troski”. Wszystkie państwa, w tym Paragwaj, mają obowiązek zapewnienia dostępu do przerwania ciąży w takich okolicznościach. Działaj teraz!Deklaracja do podpisania znajduje się na stronie AI.

Sprawdź także

Oświadczenie 13 sędziów IC SN

Oświadczenie 13 Sędziów Izby Cywilnej Sądu Najwyższego Nie można wybierać kandydatów na Prezesa Izby Cywilnej …