Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Poniedziałki gowinowskie

Poniedziałki gowinowskie

– Nad ministrem Jarosławem Gowinem zawisły czarne chmury, na które sobie sam zapracował – mówi mediom Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka PO, w rozmowie z „Polska The Times”.Premier Donald Tusk w poniedziałek ma rozstrzygnąć o losie ministra sprawiedliwości. Kidawa-Błońska nie wie, jak i inni prominentni politycy PO, jaką decyzję podejmie premier. – To nie jest splot nieszczęśliwych sytuacji. Sam sobie zaszkodził – oceniła posłanka PO ostatnie wypowiedzi oraz tłumaczenia ministra. Gowin w TVN24 mówił m.in., że „naukowcy niemieccy 'importują’ embriony z innych krajów, prawdopodobnie także z Polski, i na nich przeprowadzają eksperymenty”. Relacjonowała to potem m.in. „Gazeta Wyborcza” .
Jarosław Gowin na swojej stronie internetowej opublikował oświadczenie w tej sprawie. Minister sprawiedliwości napisał, że „w związku z przekazem medialnym, jakobym sugerował istnienie zorganizowanej formy handlu ludzkimi embrionami, oświadczam, że moje słowa zostały wyjęte z kontekstu i niezgodnie z moimi intencjami przedstawione jako wypowiedź urzędowa Ministra Sprawiedliwości. W związku z tym rozważam sięgnięcie po odpowiednie środki prawne zmierzające do potwierdzenia tego zdarzenia”.
Minister sprawiedliwości, który ma w nosie prawo ma się nadal dobrze. Nie trudno przyznać rację posłowi Ryszardowi Kaliszowi, że premier dawno już zdymisjonowałby nieudolnego ministra, ale nie ma jego następcy. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wstąpi na pole minowe, które po sobie pozostawia Jarosław Gowin.

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …