Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Powinność kobiety

Powinność kobiety

Na antenie telewizji Trwam wyemitowano niedawno program „Być kobietą”. Zaproszono do niego prof. Urszulę Dudziak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ekspertka opowiadała o tym do jakich celów została powołana kobieta.
Ads bytri-table.com – Maksymalizujemy przychody wydawcówtri-table

Jej zdaniem kobieta może pozostać dziewicą lub oddać się macierzyństwu – jeśli już zdecyduje się na „czystość”, to powinna służyć społecznie lub wstąpić do zakonu.

Profesor Dudziak podkreśliła, że jeśli kobieta chce żyć właściwie, to inne rozwiązania, poza dziewictwem lub macierzyństwem, nie wchodzą w grę!

Ekspertka wymieniła również zagrożenia czyhające na kobiety w dzisiejszych czasach. Są to m.in. żądanie praw bez obowiązków oraz mit szczęścia, który sprowadza się do zaspakajania doraźnej przyjemności i egoizmu.

Profesor Dudziak stała się znana w 2016 r., gdy okazało się, że została ona szefową zespołu odpowiedzialnego za stworzenie nowej podstawy nauczania dla MEN.
Media przedstawiały wówczas różne kontrowersyjne poglądy przedstawiane przez profesor, w tym te na temat antykoncepcji, która, jej zdaniem, prowadzi tylko do umniejszenia własnej godności oraz „wzajemnego daru” (czymkolwiek on jest…).

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …