Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Poznań bada zamach w Dortmundzie

Poznań bada zamach w Dortmundzie

Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniuwszczął śledztwo w sprawie zdarzenia przestępczego o charakterze terrorystycznym, do którego doszło 11 kwietnia 2017 roku w Dortmundzie w Niemczech. Jednym z pokrzywdzonych w tym zdarzeniu był polski piłkarz klubu BVB BorussiaDortmund.
CZEGO DOTYCZY POSTĘPOWANIE
Postępowanie prowadzone jest w sprawie sprowadzeniu w dniu 11 kwietnia 2017 roku w Dortmundzie w Niemczech zdarzenia o charakterze terrorystycznym, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób, mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych. Czyn ten został popełniony w ten sposób, że na trasie przejazdu autokaru przewożącego na zawody sportowe zawodników i sztab szkoleniowy klubu BVB Borussia Dortmund, wśród których był obywatel Polski, doprowadzono do eksplozji trzech ładunków wybuchowych, bliżej nieustalonego rodzaju, w tym co najmniej jednego w bezpośredniej bliskości przejeżdżającego autokaru. Chodzi o przestępstwo z art. 163 par. 1 pkt 3 kodeksu karnego w związku z art. 65 par. 1 kodeksu karnego.
NAWIĄZANO KONTAKT Z EUROJUST
Śledztwo zostało wszczęte z urzędu. Jego prowadzenie zostało powierzone poznańskiej Delegaturze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prokuratorzy i funkcjonariusze ABW nawiązali już kontakt z biurem międzynarodowej współpracy sądowej EUROJUST w Hadze. Za jego pośrednictwem zawiązana zostanie współpraca międzynarodowa ze stroną niemiecką, w szczególności prowadzącą śledztwo Prokuraturą Federalną w Karlsruhe.
Dział Prasowy Prokuratura Krajowa

Sprawdź także

Palestra o aresztach

Raport NRA z wykonania przez Polskę wyroków ETPCz dot. długotrwałego stosowania tymczasowego aresztowania Raport Naczelnej …