Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Praktyki w Niemczech

Praktyki w Niemczech

Praktyki dla młodych prawników w Niemczech we wrześniu 2023

Niemiecka Fundacja Międzynarodowej Współpracy Prawnej (IRZ) we współpracy z Niemiecką Federalną Izbą Adwokacką (Bundesrechtsanwaltskammer) oraz Stowarzyszeniem Prawników Niemieckich (Deutscher Anwaltverein) zapraszają do udziału w kolejnej edycji praktyk dla młodych prawników od 27 sierpnia do 28 września 2023 roku.

organizatorzy wydłużyli termin aplikowania do 26 maja

Uczestnicy zdobędą i pogłębią wiedzę z zakresu niemieckiego i europejskiego prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego. Zdobędą także praktyczny wgląd w obszary działalności i metody pracy niemieckiej kancelarii prawnej.

Harmonogram:

Program stażu będzie trwał od 27 sierpnia (przyjazd) do 28 września (wyjazd) 2023 roku. W dniach 28 sierpnia – 1 września 2023 roku w Berlinie odbędzie się seminarium wprowadzające do niemieckiego i europejskiego prawa cywilnego, handlowego i gospodarczego. W dniu 2 września uczestnicy udadzą się do poszczególnych miejscowości, w których będą odbywać się staże. Praktyki w wybranych kancelariach prawnych w Niemczech zaplanowane są od 4 września do 25 września. W dniu 26 września uczestnicy spotkają się w Bonn, gdzie 27 września odbędzie się seminarium ewaluacyjne. Powrót do krajów macierzystych zaplanowano na 28 września 2023 r.

Organizatorzy zapewnią niżej wymienione świadczenia finansowe:

Szczegóły na adwokatura.pl

Sprawdź także

Poeta adwokatem

Spotkanie z autorami książki „Brzechwa. Poeta w Adwokackiej Todze” „Brzechwa. Poeta w Adwokackiej Todze” to …