Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Prawnicze hieny

Prawnicze hieny

Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej wydało oświadczenie, w którym stanowczo odcina się od prób wyłudzania od ofiar wypadku w Szczekocinach umów odszkodowawczych przez osoby podające się za prawników. Ponadto Prezydium NRA domaga się zaniechania przez media używania tytułu ?adwokat? w tym kontekście. NRA z oburzeniem odniosło się do działań opisanych w informacjach prasowych. Są one skutkiem niekontrolowanego otwarcia rynku pomocy prawnej dla osób nie zrzeszonych w samorządzie adwokackim lub radcowskim. Adwokatowi ? zgodnie z Kodeksem Etyki ? nie wolno narzucać nikomu swoich usług ani zdobywać klientów w niegodny sposób. ? czytamy w oświadczeniu.
Prezydium ostrzega, że kancelarie odszkodowawcze mamią klientów ?mirażem milionowych odszkodowań? doprowadzając w ten sposób do zawarcia umów zobowiązujących do zapłaty ewidentnie wygórowanych prowizji od uzyskanego odszkodowania.
Tylko korporacje zawodowe obok szkolenia uczą co to jest Kodeks Etyki Zawodowej. Gdy zabraknie korporacji i i pozostanie tylko wolny rynek ? jak chce Jarosław Gowin i rząd, który powierzył mu resort sprawiedliwości powstanie wolne pole dla prawniczych hien.

Sprawdź także

Jaki egzamin notarialny

Gdzie powinno się zdawać egzamin notarialny. Resort sprawiedliwości zgadza się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Powinno …