Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Prawniczy ranking

Prawniczy ranking

Jak zawsze u schyłku roku media i papierowe, i elektroniczne, dokonują podsumowania tego co było. Z niecierpliwością czekam na ranking radiowej ?Trójki? która przyznaje tytuły ?złotoustych? polityków, którzy popisali się największa bzdurną wypowiedzią, a było ich w tym roku bez liku. Ja na pierwszym miejscu uplasowałbym eksprezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który na zjeździe lewicy wybierającej kandydata na prezydenta ( wybrano Jerzego Szmajdzińskiego, chybiony to pomysł, Polacy poparliby tylko Katarzynę Piekarską nie dość, że ladna, to i mądra) zadrwił z Marcina Lutera Kinga. Jego sen o wielkości Ameryki, ma się nijak do snu A. Kwaśniewskiego, który chyba jeszcze śnił na kacu.

Czekam na ranking policjantów, którzy co roku porównują ?najdowcipniejsze? rozkazy i polecenia przełożonych. Nie czytam, niestety, policyjnych raportów a więc czekam na wyniki konkursu.
Możemy też przecież pokusić się o podsumowanie prawniczych poczynań z naszego podwórka. Pierwsze miejsce przyznaję radnemu Michałowi Grzesiowi, który doniósł ( element prawa) całemu światu, że w Poznaniu grasuje słoń homoseksualista. Z jednej strony świat dowiedział się, że w stolicy Wielkopolski jest słoniarnia, ale z drugiej ośmieszył nasze miasto w skali globalnej. Każdy zoolog wie, że małe dziecko ( w tym i dzieci ludzi) bawiąc się dokonuje czynności, które są wpisane w jego genotyp, bez żadnych podtekstów. Ten sex to tylko zabawa. Inkryminowany słoń, to właśnie takie dziecko Ja stawiam na Grzesia. Jakie są inne kandydatury?

Sprawdź także

Romowie „pod celą”

Rzecznik chce rozpoznać sytuację Romów w więzieniach. Kolejne pismo do Służby Więziennej Rzecznik Praw Obywatelskich …