Najnowsze informacje
Strona główna / Prokuratura / Prawnik oszust

Prawnik oszust

Do Sądu Rejonowego w Śremie skierowano akt oskarżenia przeciwko Hipolitowi S., który będąc aplikantem adwokackim, a później adwokatem, oszukiwał ludzi powołując się na ?znajomości? w sądach i oferując korzystne załatwienie sprawy.

Wydział V Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prowadził postępowanie, w toku którego ustalił, że Hipolit S. w czerwcu 1999 roku został wpisany na listę aplikantów adwokackich, w kwietniu 2004 roku zdał egzamin adwokacki, do listopada 2007 roku prowadził praktykę adwokacką, kiedy to został powołany na stanowisko notariusza. W okresie od końca 2002 roku, a więc w czasie gdy Hipolit S. był aplikantem adwokackim, do 10 listopada 2007 roku, kiedy był już adwokatem popełnił szereg przestępstw.
Hipolit S. doprowadzał do niekorzystnego rozporządzeniem mieniem, przez osoby, obiecując im korzystne rozstrzygnięcie spraw, w których występowali w charakterze strony, powołując się przy tym na znajomości i wpływy swojej matki sędziego Sądu Okręgowego. Pokrzywdzeni wręczali oskarżonemu pieniądze w różnych kwotach, od 300 zł do 25.000 zł, będąc wprowadzanymi w błąd co do możliwości prawnych i faktycznych adwokata.
Ponadto Hipolit S. oszukiwał swoich klientów, wyłudzając od nich pieniądze pod pozorem podjęcia określonych czynności prawnych lub prowadzenia spraw karnych lub cywilnych, przy czym w przypadku powołania go na stanowisko notariusza nadal przyjmował pełnomocnictwa do prowadzenia spraw jako adwokat. Hipolit S. przyznał się do stawianych mu zarzutów, naprawił szkodę wyrządzoną przestępstwem i złożył wniosek o wymierzenie kary bez przeprowadzania rozprawy.
Rzecznik Prasowy Magdalena Mazur – Prus

Sprawdź także

Łapówki w hotelu ?Olimpia?

W związku z postępowaniem dotyczącym korupcji, prowadzonym przez Wydział VI do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury …