Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Prawo przyjazne przedsiębiorcy

Prawo przyjazne przedsiębiorcy

Otwarcie dostępu do zawodów, to tylko cząstka tego, co trzeba zrobić, by poszerzyć wolność gospodarczą w Polsce ? powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin w trakcie spotkania z przedsiębiorcami, członkami Business Centre Club. Tematem dyskusji były m.in.: prowadzone przez resort działania na rzecz deregulacji i depenalizacji prawa gospodarczego. Mówiono także o współpracy pomiędzy BCC a Ministerstwem Sprawiedliwości, dotycząca prawa przyjaznego przedsiębiorcom. Zdaniem ministra Jarosława Gowina, polscy przedsiębiorcy powinni mieć poczucie, że pracują w przyjaznym państwie.
Należy zwalczać tych, którzy łamią prawo, a jednocześnie umożliwić uczciwym obywatelom wykonywanie pracy ? powiedział minister sprawiedliwości. Marek Goliszewski – prezes BCC zapewnił, że Business Centre Club w pełni popiera rozpoczęte w ostatnich miesiącach w Ministerstwie Sprawiedliwości prace.
? Nie chodzi jedynie o deregulację, ale też m.in. o działania zmierzające do depenalizacji prawa gospodarczego ? powiedział szef BCC. Goliszewski przekazał też J. Gowinowi, przygotowany w ramach akcji BCC ?Prawo przyjazne przedsiębiorcom?, pakiet propozycji zmian legislacyjnych. – Na pewno się nad nimi pochylimy i rozważymy, które z nich warto wdrożyć do polskiego porządku prawnego ? zadeklarował Jarosław Gowin.
Źródło: Wydział Informacji Ministerstwo Sprawiedliwości

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …