Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Po co nam niezależne sądy

Po co nam niezależne sądy

80.lat temu 17 września Polska została zaatakowana przez Związek Radziecki. Zdradziecki cios w plecy. Tak. Niestety, nie mieliśmy na to wpływu a zaatakował na wróg zewnętrzny. 80 lat po tych wydarzeniach jesteśmy świadkami jak sami Polacy dewastują swoje Państwo niszcząc Fundamenty Prawa. Tego właśnie dnia w ramach cyklu „Prawo Warte Poznania” będzie można porozmawiać z sędziami Moniką Frąckowiak i Bartłomiejem Przymusińskim na temat „Po co obywatelowi są niezależne sądy”

„Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

Bartłomiej Przymusiński jest sędzią z wieloletnim stażem oraz jednym z inicjatorów Łańcucha Światła. Od kilku lat pełni funkcję Rzecznika prasowego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Ponadto angażuje się w liczne akcje propagujące świadomość prawną, np. Rozprawa Wilka, Sędziowie na Pol’and’Rock, “Prawo warte Poznania”.

Monika Frąckowiak jest sędzią w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu. Od lat angażuje się społecznie i działa na rzecz budowania większej świadomości prawnej wśród obywateli. Jest członkinią zarządu wielkopolskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia wraz z którym dwukrotnie wzięła udział w festiwalu Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą. Sędzia Monika Frąckowiak od 2017r jest w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów i Prokuratorów dla Demokracji i Wolności MEDEL.

Dziesiąte spotkanie z cyklu „Prawo warte Poznania” odbędzie się już 17 września 2019 roku o godz. 19.00 w Fundacji Malta (I piętro).

W trakcie spotkania uczestnicy wydarzenia będą mieli również możliwość zadawania pytań.
Prawo warte Poznania- SSR M. Frąckowiak, SSR B. Przymusiński
Organizatorzy: Iustitia Oddział Wielkopolski i Iustitia Polska – „Polish Judges”

Wtorek, 17 września 2019 o 19:00 – 20:30
W przyszłym tygodniu · 7–15°C Przelotny deszcz

Fundacja Malta
ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …