Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Prezydent o konwencji antyprzemocowej

Prezydent o konwencji antyprzemocowej

Konwencja o zapobieganiu przemocy, to jedna z kwestii poruszonych w rozmowie z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim w TVN 24. – Z niepokojem obserwuję, że została wywołana burza trochę wyborcza i trochę ideologiczna. Dla mnie najważniejszą kwestią, którą będę musiał rozpatrywać – jeśli chodzi o konwencję – to jest jej konstytucyjność – mówił prezydent w TVN 24 pytany o konwencję o zapobieganiu przemocy. – Konwencja, ze względu na towarzyszące jej emocje, wymaga dokładnego przyjrzenia się – dodał. Ocenił, że trzeba bardzo ostrożnie postępować w tej kwestii, z dwóch powodów.
– Trudno sobie wyobrazić, żeby Polska zarobiła na opinię kraju, który w jakiejś mierze, w pewnym uproszczeniu – nie chce przeciwdziałać przemocy skierowanej przeciwko kobietom – zaznaczył. Z drugiej strony – ocenił prezydent – trzeba uszanować różne wrażliwości, jeśli chodzi o język, system pojęciowy, którym operuje konwencja.
Pytany o apel Andrzeja Dudy, aby nie podpisywał konwencji zwrócił uwagę, że środowisko polityczne, które reprezentuje A. Duda nie reagowało na żadne zaproszenia na rozmowy, na debaty w Pałacu Prezydenckim, na posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Sprawdź także

PiSIzby SN, to nie sądy

Dwoje sędziów zostało pozbawionych prawa do rzetelnego procesu, bo orzeczenia w ich sprawach wydała Izba …