Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Prezydent RP o prokuraturze

Prezydent RP o prokuraturze

W poniedziałek 23 stycznia z inicjatywy Bronisława Komorowskiego miało odbyć się posiedzenie Krajowej Rady Prokuratury w sprawie konfliktu pomiędzy prokuratura powszechną a wojskowa. – Nie chcę stawać po żadnej ze stron, chcę stanąć po stronie prokuratury ? oświadczył prezydent Bronisław Komorowski pytany o konflikt wewnętrzny w prokuraturze. – Nie zmieniam ani na jotę poglądu wyrażonego tuż po postrzeleniu się przez płk. Przybyła. W dalszym ciągu oceniam, że istnieją istotne źródła problemów prokuratury i że są to źródła, na które najwłaściwszym sposobem reakcji jest zmiana ustawy ? mówił prezydent. Jak podkreślił należy szukać rozwiązań, które pozwolą prokuraturze funkcjonować w sytuacji kryzysu wewnętrznego. W opinii prezydenta wnioski natury personalnej tylko pogłębiają kryzys w prokuraturze.
– Nie rozumiem dlaczego, zanim Krajowa Rada Prokuratury – zgodnie z ustawą – zajęła się kwestią już są wnioski natury personalnej, które w moim przekonaniu tylko pogłębiają kryzys w prokuraturze, a nie rozwiązują. Sytuacja zamiast się poprawiać, jest podsycana dodatkowym paliwem, z niekorzyścią dla państwa polskiego i prokuratury – mówił Bronisław Komorowski.

Sprawdź także

Pushbacki pozostaną

Rzecznik: wyeliminować pushbacki z polskiego prawa. Odpowiedź MSWiA Przepisy pozwalające na zawracanie cudzoziemców, przekraczających polską …