Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Próba zabójstwa w tramwaju

Próba zabójstwa w tramwaju

Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Szymonowi W. zarzucając mu m.in. usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło 30 marca 2011 r. w tramwaju linii nr 12 w Poznaniu. Szymon W. zaatakował Waldemara K. zadając pokrzywdzonemu uderzenia w okolicę szyi, krtani i tętnicy, trzymanym w ręku nożem.
Pokrzywdzony odniósł lekkie obrażenia ciała, a sprawca nie osiągnął zamierzonego celu w wyniku oporu fizycznego jaki stawiał pokrzywdzony. W toku postępowania nie zdołano ustalić motywu jakim kierował się oskarżony.
Szymon W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, wielokrotnie zmieniał i odwoływał składane przez siebie wyjaśnienia.
Akt oskarżenia przeciwko Szymonowi W. obejmuje ponadto przestępstwa rozboju i kradzieży rozbójniczej popełnione przez oskarżonego w marcu tego roku, przywłaszczenia dokumentu tożsamości oraz spowodowania obrażeń ciała u funkcjonariusza Służby Więziennej w celu zaniechania przez niego czynności służbowej.
Szymon W. jest tymczasowo aresztowany, a decyzją Komisji Penitencjarnej został zakwalifikowany do kategorii osadzonych wymagających osadzenia w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …