Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Proces A. Kraski od początku

Proces A. Kraski od początku

Sprawa Arkadiusza Kraski wraca do ponownego rozpatrzenia. Sad Najwyższy uchylił wyrok dożywocia. Tak zdecydował Sąd Najwyższy po tym jak prokuratura złożyła wniosek o uniewinnienie skazanego za dwa zabójstwa. Później śledczy ze wszystkiego się wycofali, tłumacząc, że brakuje mocnych dowodów na to, by wznowić postępowanie.
Arkadiusz Kraska oczekiwał na decyzję Sądu Najwyższego w domu w gronie rodziny i przyjaciół. Posiedzenie zostało zaplanowane bez udziału stron. Po decyzji Sądu Najwyższego Arkadiusz Kraska nie krył radości. – Zwycięstwo! To mój najszczęśliwszy dzień w życiu. Dziękuję wam wszystkim. To dzięki dziennikarzom jestem wolny. Proces to już tylko formalność. Jestem przeszczęśliwy – mówi Wirtualnej Polsce kilka minut po decyzji sądu Arkadiusz Kraska.

Mężczyzna na wolności będzie oczekiwał na wznowienie procesu w sprawie podwójnego zabójstwa. – Teraz już mogę odetchnąć. Sprawiedliwość zatriumfowała mimo tych dziwnych kroków prokuratury, która wycofała się z wniosków. Na szczęście Sąd Najwyższy zrozumiał, że dowody świadczą o mojej niewinności – mówi Arkadiusz Kraska.

Sprawdź także

Żądania Themis

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis w sprawie wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 16 …