Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Proces poznańskich położników

Proces poznańskich położników

Przed sądem ginekolodzy, 59-letni Krzysztof D. i 56-letni Arkadiusz B. nie przyznali się do popełnienia błędu.

W wyniku zarzucanych im uchybień 20-letnia Karolina M. będąca w ciąży bliźniaczej zmarła. W środę przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się ich proces. Prokuratrura oskarża obu położników z poznańskiej Kliniki Ginekologicznej przy ulicy Polnej o narażenie pacjentki na utratę życia i zdrowia oraz nieumyślne spowodowanie jej śmierci. Grozi za to kara do pięciu lat więzienia.
Sędzia Danuta Kasprzyk przy braku sprzeciwu stron procesu uwzględniła wniosek dziennikarzy i zezwoliła na elektroniczne utrwalanie przebiegu oraz relacjonowanie procesu. Poznański trybunał okręgowy po otwarciu przewodu sądowego przystąpił do badania materiału dowodowego.
Według aktu oskarżenia, lekarze zbyt późno zdecydowali o przeprowadzeniu u 20-letniej Karoliny M. cesarskiego cięcia. W wyniku czego pacjentka zmarła. Nie udało się także uratować jej dwójki nienarodzonych dzieci. Doszlo do tego ponieważ obaj lekarze nie dopełnili ciążących na nich obowiązków i pomimo wiedzy o tym, iż młoda kobieta cierpi na rzadkie schorzenie nie przeprowadzili dodatkowych badań, w tym USG i nie monitorowali ułożenia obu płodów. Proces trwa.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …