Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Profesor UAM w Komisji Kodyfikacyjnej

Profesor UAM w Komisji Kodyfikacyjnej

Prokurator, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Igor Ryszard Dzialuk i Profesor UAM dr hab. Robert Zawłocki ? to nowi członkowie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego.Komisja Kodyfikacyjna Prawa Karnego to działający przy Ministrze Sprawiedliwości organ pomocniczy i doradczy. Jej przewodniczącym jest prof. Andrzej Zoll.
Nominacje wręczył im minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
Igor Ryszard Dzialuk (ur. 1961 r. w Cieplicach Śl.-Zdr). Jest prokuratorem byłej Prokuratury Krajowej (w stanie spoczynku). W latach 2009-2012 pełnił funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Profesor UAM dr hab. Robert Zawłocki (ur. 1971 r. w Barlinku). Od 2008 r. pełni funkcję Prodziekana ds. studenckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od2009 r. ? stanowisko Profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 2010 r. ? stanowisko Kierownika Katedry Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (od 2013 r. ? Zakładu Prawa Karnego). Jest adwokatem (Wielkopolska Izba Adwokacka).

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …