Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Prokuratura o tajnych więzieniach CIA

Prokuratura o tajnych więzieniach CIA

Sprawa prowadzona jest pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. (nadużycie władzy), w toku śledztwa przesłuchano 62 osoby oraz zebrano 20 tomów akt ? wynika z informacji przekazanej Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie. Śledztwo zostało przedłużone do 11 sierpnia 2012 roku. Prokuratura Apelacyjna poinformowała również, że śledztwo zostało przedłużone do 11 sierpnia 2012 r. Prokuratura potwierdza również, że po 18 marca 2009 r. występowano do właściwych władz USA o udzielenie stosownych informacji w ramach pomocy prawnej.
?Jednocześnie uprzejmie informuję, iż nie mogę udzielić szerszej odpowiedzi na zadane pytania z uwagi na fakt, że zgromadzony w sprawie materiał jest niejawny, objęty klauzulą »ściśle tajne«? ? czytamy w przesłanej odpowiedzi.
Udzielone informacje nie zostały udostępniony w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. ?Zgodnie bowiem z utrwalonym orzecznictwem przepisy cytowanej ustawy nie mają zastosowania do postępowań przygotowawczych pozostających w biegu (…). Szanując jednak prawo obywateli do informacji o działalności organów władzy publicznej przekazuję do Państwa wiadomości powyższe informacje?.
Źródło: Helsińska Fundacja Praw człowieka

Sprawdź także

Ultimatum KE dla Polski

KOMISJA EUROPEJSKA STAWIA POLSCE ULTIMATUM. MOŻLIWE SANKCJE FINANSOWE Komisja Europejska wysłała we wtorek list do …