Najnowsze informacje
Strona główna / Ministerstwo Sprawiedliwości / Przed wyborem prokuratora generlanego

Przed wyborem prokuratora generlanego


Minister Sprawiedliwości ? Prokurator Generalny Krzysztof Kwiatkowski, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spotkał się 12 stycznia z wybranymi przez Krajową Radę Sądownictwa kandydatami na stanowisko Prokuratora Generalnego ? sędzią Andrzejem Seremetem oraz prokuratorem Edwardem Zalewskim. ? Krajowa Rada Sądownictwa dokonała wyboru dwóch najlepszych kandydatów ? powiedział w trakcie spotkania Minister Krzysztof Kwiatkowski. ? Jestem spokojny o funkcjonowanie Prokuratury Generalnej, niezależnie od ostatecznego wyboru Prezydenta ? dodał.

W trakcie spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości Minister przekazał obu kandydatom m.in. Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości ? Prokuratora Generalnego o określeniu i przekazaniu środków budżetowych i składników majątkowych niezbędnych do funkcjonowania prokuratury, a także Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości zmieniające Regulamin wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury, którym to rozporządzeniem powołane zostały Biuro Administracyjno ? Finansowe oraz Biuro Kadr Prokuratury Krajowej, przygotowując tym samym struktury Prokuratury Krajowej do przekształcenia jej w Prokuraturę Generalną.
Minister Sprawiedliwości ? Prokurator Generalny zapoznał także kandydatów z Zarządzeniem Prokuratora Generalnego w sprawie powołania jego pełnomocnika ds. utworzenia Prokuratury Generalnej oraz Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie powołania zespołu do przygotowania projektów aktów wykonawczych do ustawy z dnia 9 października 2009 r. o zmianie ustawy o prokuraturze oraz niektórych innych ustaw. Obaj kandydaci otrzymali także sprawozdania z prac wspomnianego zespołu.
Po spotkaniu w Ministerstwie Sprawiedliwości, kandydaci Krajowej Rady Sądownictwa spotkali się w siedzibie Prokuratury Krajowej ze wszystkimi Zastępcami Prokuratora Generalnego. – Prokuratura Generalna będzie gwarantem Polaków na sprawne, konsekwentne i skuteczne stanie na straży ochrony prawnej obywateli ? powiedział w trakcie spotkania Minister Krzysztof Kwiatkowski.