Przepracowali pół wieku

Rzadko się zdarza, aby dwóch pracowników nieomal jednocześnie obchodziło jubileusz 50-lecia pracy zawodowej. A tak będzie się działo jesienią 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, przy ulicy Hejmowskiego, gdzie piękną rocznicę ochodzić będą pracownicy Sądowej Informacji panowie Stefan Biskup i Wojciech Śliwiński. Ci, którzy bywali

Obaj panowie nie tylkopomagają w orientacji przestrzennej klientomi sądu. Podczas IV
Kongresu Prawników Wielkopolski wręczyli kwiaty honorowym gościom kongresu,
marszałek Sejmu Barbarze Dolniak i b. premier Hannie Suchockiej.
w gmachu sadu przy Al. Marcinkowskiego na pewno pamiętają te dwie charakterystyczne postaci, które teraz można nieomal codziennie spotkać w nowej siedzibie Sądu Okręgolwego w Poznaniu przy ulicy Hejmowskiego. Zajrzeliśmy do Sądowego Horoskopu, z którego wynika ,że S. Biskup to zodiakalny Strzelec, a W. Śliwiński zodiakalny Baran. Trzeba wiedzieć, że Baran i Strzelec nigdy się nie nudzą w swoim towarzystwie, mają wspólne plany i często pasje. Oboje lubią aktywny tryb życia. To nie są domatorzy spędzający wieczory przed telewizorem. Wypełnianie obowiązków domowych również nie przychodzi im lekko. Wolą zatrudnić gosposię, a sami bawić się na mieście. Baran i Strzelec to znaki żywiołu ognia. Są więc energiczni i nigdy nie potrafią spocząć w jednym miejscu. Muszą być aktywni. W przeciwnym razie są nieszczęśliwi. Czy tak jest rzeczywiście?


Wojciech Śliwiński urodził się 7 kwietnia 1946 roku w Ostrowie Wielkopolskim. W 1964 roku zdał maturę i przeniosł się do Poznania, aby kontunuować naukę. W 1970 roku wraz z rodzoną zamieszkał w Poznaniu. Po przejściu na emeryturę, w 1995 roku trafil do sądu okregowego co ? jak sam mówi ? tarktował jako coś przejściowego, ale szybko nową pracę polubił i do dzisiaj daje mu ona bardzo dużo satysfkacji. Jest nadal żonaty ma dwóch dorosłych synów i troje wnuków.
***

Stefan Biskup urodził sie 14 grudnia 1952 roku w Wągrowcu. Tam ukończył podstawówkę i już w wieku 15 lat zaczął pracować, jednocześnie ucząc się zawodu. Po odbyciu służby wojskowej ( w XX wieku obowiązkowej) dalej pracował. W 1978 roku przeniósł się do Poznania, gdzie zamieszkał wraz z rodziną, którą założył. W 1996 roku zaczął pracę w ówczesnym Sądzie Wojewódzkim przy Al. Marcinkowskiego pracując na stanowisku ? pierwszego kontaktu z petentami.
***
Stefan Biskup i Wojciech Śliwiński pracują w Informacji Sądowej mając podczas służby cały czas pierwszy kontakt z petentami i klientami. Obaj znają doskonale strukturę i wszelkie meandry sądu, a więc każdemu zagubionemu przybyszowi w sądzie powiedzą jak poruszać się w tym olbrzymim labiryncie poznańskiej Temidy. W opinii pracowników sądu, w tym Policji Sądolwej obaj panowie wykazują się wielką życzliwością w czym bardzo im pomaga ich pogodne usposobienie. Obaj stanowią zgraną, zgodna i uzupełniającą się parę. Ich charakterystyczne postacie nieomal od ćwierćwiecza nieomal wtopiły się w w sądowy pejzaż. 15 grudnia obaj będą obchodzić jubileusz 50. lat pracy.
***
Stefanie i Wojtku ( będąc od ponad 40. lat sądowym sprawozdawcą, jestem z oboma na ty) składam WAM SERDECZNE GRATULACJE OD PORTALU POPRAWNY JAK I NAJLEPSZE ŻYCZENIA W ŻYCIU OSOBISTYM I ZDROWIA NA PRZYSZŁOŚĆ.

Sprawdź także

Guma do żucia w mrowisku

Bajeczni Adwokaci ruszają do szkół 1 czerwca Z drugą edycją akcji „Bajeczni Adwokaci” ruszamy 1 …