Strona główna / Szczypta soli / Przypadek Alicji Tysiąc

Przypadek Alicji Tysiąc

„Gość Niedzielny” ma przeprosić Alicję Tysiąc i zapłacić jej zadośćuczynienie – orzekł w piątek 5 marca Sąd Apelacyjny w Katowicach. We wrześniu sąd pierwszej instancji zasądził przeprosiny oraz 30 tys. zł za naruszenie dóbr osobistych kobiety, ale tamten wyrok katolicki tygodnik uznał za „rażąco niesprawiedliwy” i odwołał się od niego.

A. Tysiąc wywalczyła już w Strasburgu odszkodowanie za to, że w Polsce nie pozwolono jej usunąć ciąży, choć urodzenie dziecka mogło jej grozić nawet utratą wzroku. Katowicki sąd okręgowy podzielił zdanie powódki, że w komentujących tę sprawę tekstach „Gościa Niedzielnego” znalazły się sformułowania napastliwe, obraźliwe i pogardliwe.
W sprawie A. Tysiąc m. in. wypowiedział się także prymas kardynał Józef Glemp, który stanął w szeregu tych, którzy nie mogli zrozumieć jak ta kobieta śmie walczyć o dobre imię, skoro dostała pieniądze w Strasburgu. Obok piszemy o ?zaangażowaniu? Adolfa Hitlera w akcję sprzeciwu przeciwko aborcji. Kontrowersyjna to metoda. Dziwić się tylko należy temu, że Kościół i związane z nim instytucje, także media, zamiast propagować miłość, starać się zrozumieć co kierowało Alicją Tysiąc, sieją nienawiść i pogardę.
W Katowicach zapadł bardzo ważny wyrok. Poczekajmy jakie będą jego reperkusje.

Sprawdź także

Czy inwalidzi zagłosują

Nadal nie wszystkie lokale wyborcze są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami  Przed …