Finansowanie pomostowe

Putin uwięził wieloryby

U wybrzeży Rosji w “więzieniu dla wielorybów” na Morzu Ochockim od miesięcy jest przetrzymywanych 98 nielegalnie schwytanych orek i białuch – dołącz swój głos i zażądaj ich uwolnienia!

Walenie, w tym orki i białuchy, to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt morskich. Na wolności komunikują się między sobą i tworzą złożone społeczności, a w tej chwili – schwytane przebywają w ciasnych basenach, torturowane nie tylko fizycznie niemożnością odpowiedniego poruszania się, ale i psychicznie – uniemożliwieniem im normalnych kontaktów z innymi członkami stada. Walenie odczuwają złość, smutek, tęsknotę. Trzy młode białuchy już zmarły.

Ciasne przestrzenie nie spełniają norm weterynaryjnych ani sanitarnych, a zimowe mrozy przyniosły kolejne niebezpieczeństwo – ich baseny zaczynają stopniowo zamarzać a zwierzęta doznają odmrożeń, jeśli zbyt długo przebywają na powierzchni. Zwierzęta zostały nielegalnie schwytane przez prywatne firmy, które zamierzały sprzedać je dalej – do chińskich akwariów. Przeciwko firmom toczy się w tej chwili postępowanie, ale sytuacja orek i białuch wcale się nie poprawiła: nadal przebywają w zamknięciu i kończy im się czas! Podpisz się pod apelem o uwolnienie zwierząt, nie pozwólmy na takie traktowanie tych wspaniałych ssaków.

Pokażmy, że nie ma naszej zgody na narażanie życia tych zwierząt. Należy otoczyć je opieką specjalistów i wypuścić na wolność, zamiast trzymać w bezsensownej niewoli. Powiedzmy to razem głośno!
Apel na stronie AI

Sprawdź także

RP bez Funduszy Norweskich

Ministerstwo spraw zagranicznych Norwegii poinformowało o wycofaniu się z planowanej współpracy z Polską w ramach …