Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Pytali o przemoc w rodzinie

Pytali o przemoc w rodzinie

Wzorem ubiegłych lat także w tym roku Ministerstwo Sprawiedliwości organizowało Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który odbył się w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 r. Ministerstwo Sprawiedliwości od dłuższego czasu z powodzeniem ściśle współpracuje z Policją, samorządem adwokackim i radcowskim, Prokuraturą Generalną, Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, Biurem Rzecznika Praw Dziecka, Krajową Radą Kuratorów Sądowych, Krajową Radą Komorniczą, Krajową Radę Notarialną, a także Komendą Główną Straży Granicznej w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
Ponadto warto podkreślić włączenie się oraz zaangażowanie środowiska notariuszy, jako nowego partnera Tygodnia. W ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Ośrodki Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, filie oraz punkty pomocy odwiedziło 2143 osób, które skorzystało z informacji prawnych i porad psychologicznych. Warto podkreślić, iż w ramach zeszłorocznych obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem udzielono 2139 porad psychologicznych i informacji prawnych, mniejszej liczbie pokrzywdzonych.
Podsumowując powyższe informacje należy stwierdzić, że kolejne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem były dobrą okazją dla pokrzywdzonych do uzyskania w krótkim czasie kompleksowej pomocy, a z uzyskanych informacji wynika, że największa ilość informacji dotyczyła spraw przemocy w rodzinie. Dobrym rozwiązaniem okazało się włączenie w obchody przedstawicieli różnych zawodów, z którymi mają do czynienia pokrzywdzeni, w związku z popełnieniem na ich szkodę przestępstwa. Zgłaszane przez ofiary przestępstw problemy i pytania pozwolą na takie ukierunkowanie działań podejmowanych na ich rzecz przez Ministerstwo Sprawiedliwości, by pomoc była bardziej dostępna, kompletna i skuteczna. Wyrażamy podziękowanie wszystkim partnerom, którzy włączyli się w tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem za zaangażowanie oraz wsparcie działalności na rzecz ofiar przestępstw.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Sprawdź także

Podła wolta Manowskiej

Pierwsza prezes SN neosędzia Małgorzata Manowska najpierw ogłosiła, że będzie kierować pracami Izby Pracy do …