Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Rada Nadzorcza w Radio Merkury

Rada Nadzorcza w Radio Merkury

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała czterech członków Rady Nadzorczej Radia Merkury – Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu. Są to Tomasz Naganowski – prawnik, znawca prawa autorskiego i prawa mediów, który zasiadał w dwóch poprzednich radach nadzorczych Spółki; prawnik i medioznawca Jędrzej Skrzypczak, Piotr Michalak – politolog i Piotr Frydryszek – były prezes Radia Merkury. Do konkursu na członków Rady Nadzorczej w poznańskim radiu publicznym przystąpiło 18 osób rekomendowanych przez senaty wyższych uczelni publicznych.
Krajowa Rada do II etapu wskazała 11 osób, które zostały przesłuchane 12 stycznia br. Piątego członka Rady Nadzorczej Radia Merkury delegują wspólnie Ministerstwa Skarbu i Kultury.
„Wybór nowych rad nadzorczych jest pierwszym krokiem do odbudowy mediów publicznych. Rady nadzorcze na nowych zasadach, określonych w przygotowanym już rozporządzeniu KRRiT, muszą wybrać kompetentne, niezależne zarządy i wspólnie z nimi podejmować działania zmierzające do tworzenia silnych programowo i finansowo spółek” – oświadczył w komunikacie KRRiT jej przewodniczący Jan Dworak.

Sprawdź także

Nauka konstytucji

Minister sprawiedliwości powołał Pełnomocniczkę do spraw edukacji konstytucyjnej Aleksandra Chudaś otrzymała dziś (11.06.2024 r.) z …