Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Radcy nie są skonfliktowani

Radcy nie są skonfliktowani

Oświadczenie Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu dr Krystyny Babiak. W nawiązaniu do artykułu pt. „Prawnicy walczą o prawo? Konflikt w Izbie Radców”, który ukazał się w dzienniku Polska Głos Wielkopolski 18 września 2013 r., chciałabym jednoznacznie podkreślić, że wbrew tytułowi materiału prasowego, w naszej Izbie nie ma konfliktu. Znajdujemy się w okresie wyborów i jak to się często zdarza w organizacjach o charakterze kolegialnym, funkcjonuje demokratyczna dyskusja mająca na celu jak najlepszą realizację zadań Izby. Zarzuty dwóch radców prawnych wymienionych w artykule, są całkowicie bezpodstawne i z tego powodu zostały odrzucone przez Krajową Izbę Radców Prawnych oraz Głównego Rzecznika Dyscyplinarnego.
Oświadczam stanowczo, że wybory samorządowe w naszej Izbie, były i są prowadzone zgodnie z obowiązującymi procedurami i to pod nadzorem Okręgowej Komisji Wyborczej oraz Krajowej Komisji Wyborczej.
dr Krystyna Babiak Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu

Sprawdź także

Co się stało na granicy

Informacja o śledztwie w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez żołnierzy pełniących służbę patrolową na granicy …