Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Radcy za darmo doradzą lokatorom

Radcy za darmo doradzą lokatorom

Poznańscy radcy prawni przez kilka miesięcy będą bezpłatnie doradzać tutejszym lokatorom w sprawach mieszkaniowych. Nową inicjatywą władz Poznania i Okręgowej Izby Radców Prawnych jest uruchomienie konsultacji prawnych dotyczących spraw mieszkaniowych dla lokatorów ze stolicy Wielkopolski. Wiceprezydent Agnieszka Pachciarz i Zbigniew Tur,

dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu podpisali porozumienie o współpracy w tym zakresie.
Z porad będą mogli skorzystać mieszkańcy Poznania zamieszkujący w lokalach komunalnych lub socjalnych oraz lokatorzy prywatnych kamienic, którzy chcą skorzystać z komunalnego zasobu (porady nie będą udzielane właścicielom).
– Istnieje potrzeba wstępnych konsultacji związanych z problemami mieszkaniowymi. Chodzi jednak o ukierunkowanie mieszkańca, a nie prowadzenie jego spraw. Mieszkaniec będzie wiedział, gdzie zgłosić się po informację. Wiele osób nie wie z jakiego instrumentu prawnego skorzystać ? podkreśla Zbigniew Tur, dziekan OIRP. Z drugiej strony dla aplikantów radcowskich będzie to forma szkolenia.
Porady będą prowadzone przez kilka miesięcy i pozwolą też poznać jakie problemy mają mieszkańcy, dostarczą magistratowi więcej wiedzy na ten temat. Spotkania z trzema grupami prawników rozpoczną się w kwietniu po Świętach Wielkanocnych w dwa piątkowe popołudnia. Do współpracy będzie też oddelegowany pracownik WZiSS. Na spotkanie będzie można się umówić przez miejski call center.

Sprawdź także

SN uchyla decyzję neoSN

​Izba Karna Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 16 czerwca, ponieważ w składzie …