Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Radna PiS musi przeprosić

Radna PiS musi przeprosić

Gdańska radna PiS Anna Kołakowska ma przeprosić posłankę PO Agnieszkę Pomaską za internetowy wpis o niej: „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso” – orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku. Wyrok nie jest prawomocny. Sędzia Maria Kliszcz z Sądu Okręgowego w Gdańsku zdecydowała, że Kołakowska ma też pokryć koszty procesu w kwocie prawie 1350 zł
Radna napisała o „łapaniu i goleniu na łyso”. Prokuratura ponownie umorzyła śledztwo Gdańska… czytaj dalej » Przeprosiny mają ukazać się na profilu społecznościowym radnej. Pomaska: to ważny wyrok. Wpis „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso” Kołakowskiej pojawił się w maju 2016 r. na jednym z portali społecznościowych, jako komentarz do zdjęcia przedstawiającego posłankę Pomaską, drącą kartkę z treścią projektu uchwały ws. obrony suwerenności Rzeczypospolitej i praw jej obywateli.
Podczas debaty sejmowej Pomaska oceniła, że przygotowany przez PiS tekst jest kompromitujący i Sejm nie może go przyjąć. „Mam nadzieję, że ta uchwała skończy się w ten sposób” – powiedziała, drąc kartkę. Po ogłoszeniu wyroku Pomaska stwierdziła, że się cieszy i apelacji nie będzie.
– Dobrze, że póki co sprawiedliwe sądy jeszcze mamy – dodała. – Jestem usatysfakcjonowana tym wyrokiem i uzasadnieniem ? stwierdziła polityk PO. ? Sędzia stwierdziła, że granice zostały przekroczone. Dziś to dotyczy mnie, ale jutro może dotyczyć każdego obywatela, który ma inne poglądy polityczne niż pani radna Kołakowska i inni politycy PiS. To ważny wyrok, bo nie można nikogo nazywać zdrajcą bez powodu ? mówi Pomaska.
Radna PiS po ogłoszeniu wyroku powiedziała dziennikarzom, że nie przeprosi Pomaskiej i wniesie apelację. – Niech mnie komornik zlicytuje – dodała. Anna Kołakowska pracuje jako nauczyciel historii w jednej ze szkół podstawowych w Gdańsku. Zasiada w Radzie Miasta od 2014 roku.
(http://www.tvn24.pl)

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …