Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Ranking Kancelarii Prawniczych

Ranking Kancelarii Prawniczych

Dziennik ?Rzeczpospolita? z całą pewnością plasuje się pośród wszystkich mediów jako najbardziej ?prawotwórczy? organ.

Żółte strony gazety stały się wprost synonimem aktualnych i rzetelnych inforamcji prawnych. Od ośmiu lat ?Rzeczpospolita? publikuje Ranking Kancelarii Prawniczych. Adwokaci i radcy prawni w prywatnych rozmowach mówią, że to tylko tania reklama, ale nie znam nikogo, kto by tego rankingu z uwagą nie studiiował. Warto!Od lat na pierwszym miejscu plasuje się warszawska Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która powoli staje się prawdziwą instytucją prawa. Pierwsza dziesiątka to kancelarie stołeczne ( z wyjątkiem na 9. miejscu kancelarii z Krakowa), na 31. miejscu rankingu uplasowala się poznańska kancelaria Skoczyński Wachowiak Strykowski , którzy chyba po raz pierwszy wyprzedzili niekwestiowanego od lat lidera z Wielkopolski ? kancelarię P.J.Sowisło & Topolewski, którzy w tym roku zajęłi 33 miejsce w rankingu, rok temu byli na 35 pozycji; na 37. miejscu uplasowała się kancelaria Piszcz Norek i Wspólnicy; na 51. kancelaria Sójka& Maciak; na 54. A.Pieścik W. Pietrzykowski W. Wolniewicz; na 87. kancelaria adwokacka Grzybkowski&Guzek; na 96. Babiaczyk Skrocki i Wspólnicy; na 102. miejscu uplasowała się kancelaria: Merski; na 115. Celichowskli Szyndler i Partnerzy; na 140. miejscu Dittmajer Głowacki Awedyk; na 144. miejscu Renata Urowska i Wspólnicy; na 151. miejscu Jatczak i Wspólnicy; na 187. miejscu Dr Marek Jarzyński & Kornel Novak;, na 210. CSW Więckowska i Partnerzy; na 215. Kurkiewicz Siejak Tritt; na 225. Lesław Kański& Maciej Kapczuk.
W okolicznościowym wydaniu ?Rzeczpospoluta? publikuje szereg tabel, które złożyły się na uplasowanie danej kancelarii w rankingu. Według tabeli ?Kancelarie zatrudniające prawników? na 1. miejscu jest warszawska kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, w której pracuje 135 prawników, a na 16. miejscu jest kancelaria z Poznania P.J.Sowisło &Topolewskli, gdzie pracuje 56 prawników. Ciekawe są strony rankingu zatytułowane ?rekomendacje?. W procesach sądowych ( sprawy cywilne, karne, gospodarcze, administracyjne i arbitraż) liderem jest kancelaria Wardyński i Wspólnicy ( z Warszawy) ale pośród kancelarii rekomendowanych na 1. miejscu jest kancelaria P.J.Sowisło& Topolewski z Poznania.
Z całą pewnością ważne są dochody kancelarii prawnych, według ?Rzeczpospolitej? na 1. miejscu plasuje się kancelaria Baker& McKenzie, która uzyskała 16,5 miliona złotych dochodu, na 6. miejcu jest poznańska kancelaria Grzybkowki&Guzek, która osiągnęła 4,2 miliona złotych dochodu.
Według ?Rzeczpospolitej? w Wielkopolsce pod względem zatrudnienia w kancelariach prawników oraz adwokatów i radców prawnych sytuacja jest następująca: 1. Skoczyński Wachowiak Strykowski; 2. P.,J.Sowisło & Topolewski; 3. Piszcz Norek i Wspólnicy; 4.Sójka& Maciak; 5. A.Pieścik W.Pietrykowski W.Wolniewicz; 6. Grzybkowski &Guzek; 7. Babiaczyk Skrocki i Wspólnicy; 8. Merski; 9. Celichowski Szyndler i Partnerzy; 10. Dittmajer Głowacki Awedyk; 11. Renata Uurowska i Wspólnicy; 12. Jatczak i Wspólnicy; 13. Dr Marek Jarzyński & Kornel Novak; 14. CSW Więckowska i Partnertzy; 15. Kurkiewicz Siejak Tritt; 16. Lesław Kański & Maciejk Kapczuk.

Sprawdź także

Migranci pozwali rząd RP

Skarga migrantów zawróconych do linii granicy. Opinia Rzecznika dla ETPC. Sprawę zbada Wielka Izba Trybunału …