Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Ranking kandydatów Iustitii

Ranking kandydatów Iustitii

Stowarzyszenie Sedziów Polskich IUSTITIA na swojej stronie zamieszcza bardzo ciekawy ranking.O stanowisko I Prezesa SN chce ubiegać się 12 osób, z których ma być wyłoniona finałowa piątka. Stowarzyszenie Sędziów Polskich “IUSTITIA” stworzyło ranking kandydatów na I Prezesa SN. “Wiemy, że większość kandydatów jest nieznana bliżej opinii publicznej, dlatego chcieliśmy pomóc społeczeństwu poznać drogę życiową tych osób” – mówi rzecznik prasowy Iustitii Bartłomiej Przymusiński i podkreśla: “Aż 65% Polek i Polaków oczekuje wysłuchania publicznego tych osób”.

“Ranking powstał w oparciu o kryteria, które według badań opinii publicznej były uznawane za istotne. Decyzja Prezydenta może promować albo prawdziwą niezależność albo postawę służebną wobec polityków. Dzięki naszemu rankingowi będzie można łatwo się zorientować na jakie wartości postawił Prezydent” – podkreśla prezes Iustitii prof. Krystian Markiewicz.

W rankingu Iustitii poszczególne wartości przypisane kandydatom ustalono na podstawie oceny ich dotychczasowego dorobku oraz postaw. Szczegółowe uzasadnienie ocen przedstawiamy poniżej.

Wczoraj opublikowane przez Iustitię wyniki badania opinii publicznej pokazały, że społeczeństwo oraz sędziowie oczekują, że I Prezes SN będzie osobą niezależną od polityków, popieraną przez zgromadzenie sędziów SN, o wieloletnim doświadczeniu i szanującą prawo.

Cały tekst na SSP IUSITIA

Sprawdź także

Wybory kopertowe bezkarne

Prokuratura nie zamierza wszczynać śledztwa w związku z doniesieniami Najwyższej Izby Kontroli przeciwko premierowi, trzem …