Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Razem protestuje przed kancelarią prezesa RM

Razem protestuje przed kancelarią prezesa RM

Trwa protest organizowany przez partię Razem [rzed kancelarią premier Szydło. Uczestnicy zapowiadają: Będziemy stać do oporu. Domagają się, by rząd opublikował wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Według niego PiS-owska nowelizacja ustawy o TK jest niezgodna z konstytucją. Przeciwko lekceważeniu wszelkich reguł. W swoim stylu o obecnej
sytuacji wypowiedział się dla RMF FM były prezydent Aleksander Kwaśniewski. – PiS chce mieć władzę, uważają, że mają rację, nie przyjmują żadnych argumentów, uważają, że są lepszymi Polakami. To rozmowa pana z chamem. Rządzący uważają, że są panami, więc wszystko, co te chamy opowiadają, jest bez sensu – stwierdził Kwaśniewski.

„Werdykt polskiego Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo jasny: ustawa, która sparaliżowała Trybunał, łamie polską konstytucję” – napisał w oświadczeniu Verhofstadt. Guy Verhofstadt wzywa Beatę Szydło do respektowania orzeczenia TK Guy Verhofstadt wzywa Beatę Szydło do respektowania orzeczenia TK Szef Porozumienia Liberałów i Demokratów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt wezwał w środę premier Beatę Szydło do respektowania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o TK.
Partia Razem zaprasza wszystkich czekających na ogłoszenie wyroku TK do zabrania swoich krzeseł i protestowania przed KP.
Przedruk z ?Gazety Wyborczej“

Sprawdź także

Rewizje w domach ziobrystów

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych …