Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Remont w sądzie zakończony

Remont w sądzie zakończony

Z pewną zwłoką ( remont miał trwać do końca kwietnia) ale pomyślnie zakończono w końcu modernizację głównej klatki schodowej Sądu Okręgowego w Poznaniu.


Już nikt nie musi błądzić w labiryncie sądowym, aby dotrzeć do potrzebnego wydziału czy sali sądowej. Jest nie tylko czyściej, ale i jaśniej. Podziw budzi nowa powłoka schodów, w tym mozaika na podeście I piętra, przed salą nr 100 z nowym sądowym ?logo?.
Miesiąc temu , przypomnijmy, Jarosław Kaczmarek, dyrektor sądu, apewniał, że remont był już niezbędny. Jeszcze w tym roku ? dodawał – zostanie przeprowadzony remont lewej ( patrząc od wejścia) klatki schodowej. -Te schody – mówił J. Kaczmarek – zostały położone chyba już dwadzieścia lat temu, stare lastrico zaczęło się kruszyć i odpadać, całkowitemu zużyciu uległa powłoka antypoślizgowa, w wyniku czego schody stały się bardzo niebezpieczne. Położone zostały nowe całkowicie schody z naturalnego szarego kamienia z czerwonymi akcentami, takiego jakim są obłożone kolumny w holu głównym.
Zostały na nowo wymalowane ściany wzdłuż schodów, a także, na mocy nowych przepisów, podwyższone balustrady przy schodach do wysokości 1,10 m. Poznański sąd znacznie zyskał.
Niebawem rozpocznie się tutaj I Kongres Prawników Wielkopolski i nowy wizerunek trybunału zapewne wszystkim przypadnie do gustu.

Sprawdź także

Manipulacje Manowskiej

Starzy” sędziowie Sądu Najwyższego skierowali w marcu do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Adama Bodnara …