Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Rewizja osobista adwokatów

Rewizja osobista adwokatów

Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu podjęła uchwałę w sprawie zwrócenia się do prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu w przedmiocie niedopuszczalnego działania Policji Sądowej polegającego na kontroli osobistej adwokatów uczestniczących w rozprawach oraz ich bagażu a także w przedmiocie zmiany Regulaminu z dnia 12 listopada 2008 roku w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w budynkach sądów miasta Poznania: w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, Sądzie Rejonowym Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu, Sądzie Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Sądzie Rejonowym Poznań ? Stare Miasto w Poznaniu.
Po zreferowaniu sprawy przez Dziekana adw. prof. UAM dr hab. M. Gutowskiego, na posiedzeniu w dniu 30 stycznia 2015 r. ORA w Poznaniu podjęła jednogłośnie w głosowaniu jawnym uchwałę:
1. Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu zwraca się z prośbą do Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu o interwencję w sprawie niedopuszczalnego działania Policji Sądowej na terenie Sądu Rejonowego Poznań ? Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu polegającego na kontroli osobistej adwokat uczestniczącej w dniu 23 stycznia 2015 roku w rozprawie toczącej się pod sygn. akt III K 278/13 oraz posiadanej przez nią torby;
2. Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu zwraca się do Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu z prośbą o zmianę § 4 Regulaminu z dnia 12 listopada 2008 roku w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku w budynkach sądów miasta Poznania w Sądzie Okręgowym w Poznaniu, Sądzie Rejonowym Poznań – Grunwald i Jeżyce w Poznaniu, Sądzie Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Sądzie Rejonowym Poznań ? Stare Miasto w Poznaniu poprzez włączenie adwokatów do katalogu osób, co do których należy odstąpić od legitymowania oraz kontroli osobistej i bagażu.
Uzasadnienie uchwały na stronie: ORA Poznań.

Sprawdź także

Adwokaci o wyborze KRS

Prezes NRA do Premiera i Ministra Sprawiedliwości: przyznanie wyłącznie sędziom prawa do zgłaszania kandydatów do …