Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Rolling Stones o SN

Rolling Stones o SN

Polska, co za piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać – powiedział swoim fanom podczas niedzielnego koncertu w Warszawie lider zespołu The Rolling Stones – Mick Jagger. Koncert The Rolling Stones odbył się w na PGE Narodowym w ramach europejskiego tournee „Stones ? No Filter”. Do sieci trafiły nagrania, na którym słychać jak Jagger pozdrawia ze sceny widownię. Jak się macie, Warszawo? – pyta po angielsku. Następnie w języku polskim dodaje: – Polska, co za piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać.- Byliśmy w Polsce dawno temu, w 1967 roku. Byliście fantastyczni – przypomniał już po angielsku, dodając, że Polacy dużo osiągnęli od tamtego tego czasu. – Niech Bóg będzie z wami – zakończył.
Niewykluczone, że słowa Jaggera były reakcją na list, jaki kilka dni temu wystosował do zespołu Lech Wałęsa. Były prezydent poprosił członków grupy o wsparcie w obronie niezależności sądów. „Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć, lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć” – apelował Wałęsa. Niedzielny Koncert był czwartym występem Stonesów w Polsce. Ostatni raz zespół zagrał w naszym kraju w 2007 r. Wcześniej wystąpił w 1998 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz w 1967 r. na dwóch koncertach w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. (http://www.tvn24.pl)

Sprawdź także

Zagłuszony protest

Kataryna: Władza hoduje regularne bojówki. Zagłuszanie za pomocą sprzętu nagłaśniającego, kupionego tituszkom Bąkiewicza przez władzę, …