Strona główna / Szczypta soli / Równi i równiejsi

Równi i równiejsi

Jarosław Kaczyński pozwał Krzysztofa Brejzę, posła Platformy Obywatelskiej. Twierdzi, że naruszył jego dobra osobiste pytaniami o rolę w spółce Srebrna. Przypominanie, że wszyscy są równi wobec prawa a przywilejem i powinnością posła jest zadawanie pytań, także ludziom, którzy uważają,że stoją ponad prawem – jest w tej sytuacji zwykłym truizmem.O pozwie skierowanym przeciwko Krzysztofowi Brejzie poinformowała na Twitterze jego żona, Dorota Brejza, która będzie też reprezentować posła Platformy Obywatelskiej w sądzie.
Poseł Brejza jest młodym człowiekiem i schematów działania oraz utrwalonych metod a la PZPR nie może znać z autopsji. Dlatego nie dziwię się, że on się dziwi i zadaje pytania. To, że kłopotliwe dla władzy, to już zupełnie inna bajka. A propos bajek: Pamiętają Państwo:

 1. Wszystko, co chodzi na dwóch nogach, jest wrogiem
 2. Wszystko, co chodzi na czterech nogach lub ma skrzydła, jest przyjacielem
 3. Żadne zwierzę nie będzie nosić ubrania
 4. Żadne zwierzę nie będzie spać w łóżku
 5. Żadne zwierzę nie będzie pić alkoholu
 6. Żadne zwierzę nie zabije innego
 7. Wszystkie zwierzęta są równe
  Kiedy do władzy dorwali się Prawi i Sprawiedliwi siedem złotych zasad zostało lekko zmodyfikowanych. Trwało to jakiśś czas, Prawi i Sprawiedliwi moiwli,ze to reforma obowiązującego prawa, aż Wolnym Demokratycznym Zwierzakom objawił się Siódmy Ostateczny zapis Konstytucji:
  Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze od innych.

Zmienienie tego przykazania w jawny sposób pokazuje to, co stało się na folwarku już dawno – świnie mają specjalne prawa, rządzą wszystkimi innymi zwierzętami, żyje im się o wiele lepiej. Świnie śpią w łóżku, ubierają się, chodzą na dwóch nogach i wyzyskują pracę innych zwierząt. Finał jest taki, że zwierzęta nie są w stanie odróżnić świni od człowieka – zwierzę stało się podobne do swojego początkowego największego wroga. Czas na nową bajkę.

Sprawdź także

PKW jak feniks

Sławomir Patyra: Prezydent powinien bez zbędnej zwłoki wydać postanowienie o powołaniu członków Państwowej Komisji Wyborczej …