Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Rozmowy o wynagrodzeniu sędziów

Rozmowy o wynagrodzeniu sędziów

Ministerstwo Sprawiedliwości wydało komunikat w sprawie rozmów nad nowelizacją Ustawy ? Prawo o Ustroju Sądów Powszechnych oraz zagadnień związanych z systemem wynagradzania sędziów. W spotkaniu wzieli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia oraz Krajowej Rady Sądownictwa.

W trakcie spotkania, przedstawiciele Ministerstwa zapoznali reprezentantów środowisk sędziowskich z przygotowanym w resorcie sprawiedliwości projektem Ustawy ? Prawo o ustroju sądów powszechnych w kształcie po przeprowadzonych na jego temat konsultacjach.
Dyskusje nad projektem trwają i będą kontynuowane także na etapie prac w Komitecie Rady Ministrów, na forum Rady Ministrów oraz prac w parlamencie. Osobą je koordynującą na poziomie rządu jest Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości ? Jacek Czaja. W trakcie spotkania, przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości poinformowali także sędziów o planowanym na przyszły 2011 rok 7% wzroście ich wynagrodzeń, wynikającym z przepisów ustawy ? Prawo o ustroju sądów powszechnych.
Podczas spotkania ustalono także, że w najbliższym czasie odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości z reprezentantami środowiska sędziowskiego. Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości poinformowali także sędziów o planowanym na przyszły 2011 rok 7 proc. wzroście ich wynagrodzeń, wynikającym z przepisów ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych.
– Wygląda na to, że gdyby nie Ministerstwo Sprawiedliwości, to nie wiedzielibyśmy ? pisze na swoim blogu poznański sędzia Bartłomiej Przymusoński – rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Iustitia- jakie są przepisy ustroju sądów powszechnych. Wszyscy sędziowie łączą się we wdzięczności dla dokonanych „odkryć” w tekście ustawy.

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …