Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Rządzi PisPolicja

Rządzi PisPolicja

Kiedy adwokaci zostali sponiewierani przez policję i nie dopuszczeni do udziału w posiedzeniu, już można się wszystkiego spodziewać, również i tego, że to są oficjalne polecenia, a nie tylko gierki za kulisami – mówił w TVN24 sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya.

Nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna odroczyła w czwartek bezterminowo dalsze rozpatrywanie wniosku o uchylenie immunitetu sędziemu izby karnej SN Włodzimierzowi Wróblowi. Rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Prokuratura Krajowa chce postawić Wróblowi, podobnie jak dwóm innym sędziom SN, zarzuty „nieumyślnego niedopełnienia obowiązku rozstrzygania spraw zgodnie z obowiązującymi przepisami”. Sam Wróbel nie pojawił się w czwartek w Sądzie Najwyższym.

W dniu posiedzenia Izby Dyscyplinarnej pojawiło się stanowisko Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Ewgeniego Tanczewa dotyczące polskiego systemu dyscyplinowania sędziów. Jego zdaniem TSUE „powinien orzec, że polskie ustawodawstwo dotyczące systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów jest sprzeczne z prawem Unii”.

Źródło:tvn24.pl

Sprawdź także

PiS unieważnia ETPC

W środę Trybunał mgr Przyłębskiej ma wyłączyć Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wniosek Zbigniewa Ziobry jest …