Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Ścigają chorego człowieka

Ścigają chorego człowieka

Wiem, że ta sprawa nie dotyczy Poznania, ale czy redakcja „poprawnego” mogłaby szerzej relacjonować proces, który monitoruje Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Policja ukarała i oskarżyła kobietę za to, że miała atak choroby.

Przed Sądem Rejonowym Katowice ? Zachód w Katowicach odbyła się kolejna rozprawa przeciwko pani D.,Ś. cierpiącej na stwardnienie rozsiane, obwinionej o popełnienie wykroczenia z art. 51 k.w. (zakłócanie porządku). W styczniu 2010 r. Pani D.Ś. została ukarana za naruszanie ciszy nocnej. Jak twierdzi, miała wówczas tzw. rzut choroby ? kilkudniowy atak , w czasie którego nie kontrolowała zachowania swojego organizmu, ani ruchów swojego ciała.
Policjanci, wezwani przez sąsiada skarżącego się na hałasy w budynku, nie przyjęli do wiadomości wyjaśnień oraz tłumaczeń D.Ś. i wymierzyli jej grzywnę w wysokości 100 zł. Pani D.Ś. nie przyjęła mandatu , a następnie złożyła sprzeciw od wydanego w jej sprawie wyroku nakazowego, w którym Sąd Rejonowy Katowice – Zachów orzekł wobec niej grzywnę i nakazał zwrot kosztów postępowania.
Do chwili obecnej, w sprawie przesłuchano 7 świadków, w tym sąsiadów oraz funkcjonariuszy policji. Następna rozprawa odbędzie się w dniu 14 września 2010 r.
Łucja Borowiak, Leszno

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …