Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Sędzia a prawo europejskie

Sędzia a prawo europejskie

Powstaje Biuro Rady Europy, które zastąpi 31 grudnia Biuro Informacji Rady Europy.

Problematyka związana z przestrzeganiem standardów prawnych Europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności przez sędziego krajowego, jak również kwestie związane z wykonywaniem orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ? to tematy, jakim poświęcona była dyskusja w trakcie konferencji ?Europejska Konwencja Praw Człowieka w rękach sędziego krajowego?. Spotkanie współorganizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości wraz z Biurem Informacji Rady Europy odbyło się na Uniwersytecie Warszawskim.
Konferencja stanowiła także okazję do podsumowanie dwudziestoletniej działalności Biura Informacji Rady Europy oraz jego zaangażowania w działalność edukacyjną i popularyzacyjną w promowanie praw człowieka, rządów prawa i wartości demokratycznych. Już 31 grudnia 2010 roku na mocy decyzji Komitetu Ministrów Rady Europy, wygasa mandat Biura Informacji Rady Europy, które przekształci się w Biuro Rady Europy z innym obszarem zadań i profilem działalności.

Sprawdź także

Darmowe porady rejentów

Notariusze w najbliższą sobotę będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie oraz w …