Finansowanie pomostowe

Sędzia uprzedza ministra

Sędzia Bartłomiej Przymusiński zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego jednego z wydziałów gospodarczych w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto. Jak twierdzi resort sprawiedliwości chce zlikwidować kierowany przez niego wydział. Decyzja nie wchodzi jednak w życie do czasu, aż zostanie podpisana przez Zbigniewa Ziobrę i opublikowana w dzienniku urzędowym ministerstwa.
Rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” przyznaje, że jest zaskoczony całą sytuacją, która ma doprowadzić do chaosu. – Mój wydział jest największy i ma najlepsze wyniki. Mieliśmy również najmniej skarg na przewlekłość. Jestem dumny ze swojego wydziału i tego jak pracował. To zasługa ludzi, którzy naprawdę dużo dali od siebie – tłumaczy w rozmowie z TVN24.
Jeśli do 1 kwietnia nic się nie zmieni to w poznańskim sądzie pozostaną trzy wydziały. – Nie wiadomo, czy decyzja została odwleczona w czasie, czy zrezygnowano z tego pomysłu – dodaje Przymusiński. Według portalu nie brakuje głosów, że plany ministerstwa są personalnym atakiem w sędziego. Rzecznik „Iustitii” wielokrotnie wypowiadał się krytycznie o zmianach w resorcie sprawiedliwości.

Sprawdź także

Wiążące prawo Europy

Podpisy pod apelem sędziów w sprawie wykonania orzeczeń trybunałów europejskich i systemu powołań sędziowskich My, …