Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Sędzia Wesołowska mediatorem

Sędzia Wesołowska mediatorem

Anna Maria Wesołowska powraca do TVN! Pojawi się w nowej roli ? mediatorki. Wraz ze swoim zespołem będzie rozwiązywać trudne konflikty. Jak poradzi sobie z nowym wyzwaniem? Serial ?Wesołowska i Mediatorzy? od września w TVN. Anna Maria Wesołowska to postać znana widzom ze swojej bezkompromisowości, uczciwości, profesjonalizmui odwagi, którymi nieraz wykazała się na sali sądowej. Te cechy pozwalają jej dalej rozwijać talent łagodzenia konfliktów i rozstrzygania sporów. Jesienią widzowie poznają jej nowe miejsce pracy – ośrodek mediacji, którym Anna Maria Wesołowska kieruje. Wraz z nią, mediować będzie grupa współpracowników. ?Wesołowska i Mediatorzy? to oparty na prawdziwych wydarzeniach serial o tym, że istnieją wyjścia z pozornie niemożliwych do rozwikłania sporów. Mediacja zaczyna być dostrzegana i doceniana, bo w skomplikowanym świecie zaczynamy coraz częściej szukać uzgodnienia stanowisk zamiast konfrontacji, zadośćuczynienia zamiast rewanżu i wybaczenia zamiast zemsty. Nikt lepiej nie pokaże, jak szukać sprawiedliwego i mądrego wychodzenia z konfliktów niż Anna Maria Wesołowska i jej zespół młodych mediatorów.
W pierwszych odcinkach serialu widzowie zobaczą historię mężczyzny skazanego za przyczynienie się do śmierci dziewczyny podczas wspinaczki w górach. Mężczyzna ubiega się o przedterminowe zwolnienie. Sąd stawia jednak warunek: musi on uzyskać zgodę matki zmarłej dziewczyny. Dochodzi do mediacji, pomiędzy matką, która wciąż tkwi w głębokiej żałobie a sprawcą śmierci jej córki…
Kolejna sprawa będzie dotyczyć konfliktu między sąsiadami. On i ona, oboje młodzi, oboje samotni – walczą ze sobą na noże, utrudniają sobie wzajemnie życie, wnoszą skargi do sądu. Czy taki konflikt można rozwiązać poprzez mediację kiedy po obu stronach barykady nikt nie chce ustąpić?
Innego dnia, właściciel sklepu przyłapuje straszą panią z wnukami na kradzieży. Okazuje się, że nie po raz pierwszy. Mężczyzna chce wyzwać policję, ale Annie Marii Wesołowskiej udaje się go przekonać do mediacji. Poznaje w ten sposób motywację kobiety, która usiłuje wyżywić swoje wnuki, osierocone przez matkę i ojca ? alkoholika.
To tylko kilka z setek historii, które widzowie poznają w serialu ?Wesołowska i Mediatorzy?. Serial ?Wesołowska i Mediatorzy? produkuje TVN we współpracy z firmą Logline. Przy powstawaniu serialu połączyli swoje siły twórcy popularnych seriali fabularnych (?Prawo Agaty?, ?Na Wspólnej?) oraz fabularno-dokumentalnych (?W11?, ?Sędzia Anna Maria Wesołowska?).

Sprawdź także

Rewizje w domach ziobrystów

Na polecenie prokuratorów z zespołu śledczego ds. Funduszu Sprawiedliwości przeprowadzane są dziś przeszukania w różnych …