Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Sędziowie będą pełnić dyżury

Sędziowie będą pełnić dyżury

Ze stadionem w tle, przed gmachem Sądu Rejonowego Poznań Grunwald ? Jeżyce przy ul. Kamiennogórskiej, sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Iustitia zorganizował konferencję. Sędziowie nie zbojkotują EURO 2012. Dyżury sędziowskie będą pełnione przez cały czas europejskich rozgrywek w piłkę.
Pomimo wielu zastrzeżeń do rządu i nie realizacji przyrzeczonych obietnic, po analizie wszystkich za i przeciw, mówił sędzia B. Przymusiński, postanowiliśmy, że w czasie rozgrywek będziemy pełnić dyżury, aby jak najszybciej osądzić tych, którzy złamią prawo.
Procesy będą prowadzone w trybie przyspieszonym. Adwokaci już wcześniej przedstawili listę członków swojej korporacji, którzy będą w sądach także pełnić dyżury. B. Przymusiński wytknął fatalny pomysł tzw. sądów stadionowych.
-Tego, co złamał prawo ? tłumaczył B. Przymusiński – trzeba jak najszybciej usunąć z terenu stadionu, a nie organizować tam procesy.
Przepisy dotyczące sądów stadionowych weszły w życie, ale nie starczyło pieniędzy na infrastrukturę, to znaczy przygotowanie specjalnych pomieszczeń, z których mino transmitować drogą telewizyjną do sądu obraz i wypowiedzi ludzi posądzonych o złamanie prawa i tych, którzy złoczyńców ujęli na gorącym uczynku. Sędzia będąc w sądzie patrząc w ekran telewizora, miał wydać wyrok. Absurdalny projekt. Cale szczęście, że przypomniano sobie o trybie przyśpieszonym, który obowiązuje, co by nie mówić, dobre kilkadziesiąt lat, ale często , zbyt często, zapomina się o nim..

Sprawdź także

Sukces Misia Adwokata

#BajeczniAdwokaci w kwietniu odwiedzili prawie 5 tysięcy placówek edukacyjnych – przedszkola i młodsze klasy szkół …