Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Sędziowie chcą dymisji KRS

Sędziowie chcą dymisji KRS

Stałe Prezydium Forum Współpracy Sędziów, stosownie do swojej uchwały z dnia 7.10.2018 r., zwróciło się do wszystkich sędziów w Polsce o wyrażenie opinii w przedmiocie funkcjonowania Krajowej Rady Sądownictwa, poprzez udzielenie odpowiedzi na dwa pytania w anonimowej ankiecie.
Według stanu na dzień 10.01.2019 roku swoje zdanie wyraziło przeszło 3000 sędziów, ze 143 sądów.
Na pytanie:
,, Czy uważa Pan/Pani, że aktualnie funkcjonująca Krajowa Rada Sądownictwa należycie wykonuje swoje zadania określone w art. 186 ust. 1 Konstytucji RP?”
Odpowiedzi ,,Tak” udzieliło 5 % sędziów, odpowiedzi ,,Nie”, udzieliło 91 % sędziów, a odpowiedzi ,,Nie mam zdania” udzieliło 4 %.
Na pytanie:
,, Czy uważa Pan/Pani, że sędziowie – członkowie Krajowej Rady Sądownictwa powinni podać się do dymisji?”
Odpowiedzi ,,Tak” udzieliło 87 % sędziów, odpowiedzi ,,Nie”, udzieliło 5 %, a odpowiedzi ,,Nie mam zdania” udzieliło 8 %.
Informując o powyższym dziękujemy sędziom, którzy zechcieli zabrać głos w tej ważnej dla prawidłowego funkcjonowania sądownictwa sprawie.
Jednocześnie zwracamy się z apelem do tych sędziów, którzy jeszcze nie skorzystali z możliwości oddania głosu, aby uczynili to do końca kwietnia 2019 roku, tak aby możliwe było ogłoszenie ostatecznych wyników sędziowskiego referendum w sprawie KRS.
Głosowanie może się odbyć poprzez anonimowe wypełnienie ankiet z powyższymi pytaniami na zebraniu sędziów danego sądu, chociażby przy okazji zebrania służącego ocenie pracy sądu w 2018 roku albo poprzez rozdanie i zebranie ankiet przez jednego z sędziów.
O wyniku głosowania należy powiadomić Stałe Prezydium FWS, na adres mailowy fws.prezydium@gmail.com , podając wynik liczbowo i procentowo.

Sprawdź także

PiS nie uznaje TS UE

„Znieważyła, nazywając dublerem”. Sędzia ma dyscyplinarkę za powołanie się na wyrok Trybunału w Strasburgu Łukasz …