Strona główna / Szczypta soli / Sejm kolesiów

Sejm kolesiów

Elita narodu, czyli posłowie na Sejm mieli zadecydować czy uchylić byłemu szefowi CBA immunitet, bo ten złamał prawo. Tylko 9 posłów znalazlo czas, aby udać sie do kancelarii tajnej i zapoznać z wnioskiem o uchylenie immunitetu poselskiego Mariuszowi Kamińskiemu. Nie było dyscypliny partyjnej, szpiedzy PiS w innych partiach zrobili swoje i oto jedna z najbardziej odrażających postaci w politycznym żiobro.yciu RP uniknie odpowiedzialności karnej, bo jego kolesie zostawili mu immunitet. Z relacji posłow, którzy sa zobowiązani do milczenia, albowiem posiedzenie Sejmu było tajne, wynika, że ostrze wypowiedzi M. Kamińskiego skierowane było przeciwko politycznemu przeciwnikowi PiS, byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Chcąc udowodnić, że nielegalnie kupił on willę w Kazimierzu nad Wisłą, Kamiński godził się na bezprawne podsłuchy, fałszowanie dokumentów i oszukiwanie sądu. Nieważne były metody, ważny był cel – za wszelką cenę dopaść Kwaśniewskiego. Dopaść komucha za wszelką cenę, to podstawowy cel obecnych elit politycznych. Prawo jest niczym, cel wszystkim. Kłania się Z. Ziobro
Do uchylenia immunitetu Kamińskiemu zabrakło 15 głosów. To wina posłów, głównie z PO i PSL – dziewięciu głosowało za Kamińskim, a aż 43 zdecydowało się wstrzymać od głosu. Kamiński serdecznie im za to dziękował, a jego partia natychmiast zażądała komisji śledczej w sprawie „ukrywania majątku przez Kwaśniewskich”. I teraz o tym toczy się poważna dyskusja, a sprawa odpowiedzialności Kamińskiego za polityczną akcję CBA zeszła na margines.
Postawienie zarzutów Mariuszowi Kamińskiemu było jedną z ostatnich szans postawienia przed sądem metod IV RP. Platforma i jej „wierny” sojusznik zawiodły, z niejasnych przyczyn nie głosując za rozliczeniem byłego szefa CBA. Dlaczego? Odpowiedź jest jasna. Posłowie uwikłani w różne „interesa” liczą na rewanż kolesiów z PiS, gdy ci dojdą do władzy.

Sprawdź także

Odtajniony majątek

Reporterzy wp.pl ujawnili majątek Julii Przyłębskiej, wtedy prezes neo-TK wystąpiła o jego odtajnienie.W trosce o …