Siostrzeniec zabił wuja

Prokuratura Rejonowa Poznań – Stare Miasto skierowała akt oskarżenia przeciwko Arturowi R. zarzucając mu popełnienie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w dniu 18 lutego 2011 r. Do mieszkania Andrzeja W. przyszedł jego siostrzeniec Artur R. wraz ze znajomym Ryszardem K. Mężczyźni razem spożywali alkohol, w pewnym momencie doszło do awantury.
Pomiędzy Arturem R. a Andrzejem W. doszło do awantury, podczas której Artur R. – przewrócił Andrzeja W. na podłogę, uderzał go pięściami i kopał po całym ciele. Na kilka minut Artur R. uspokoił się i przestał bić pokrzywdzonego, po czym chwycił przewód elektryczny i zacisnął go na szyi Andrzeja W. Ryszard K. nie reagował na zachowanie oskarżonego.
Mężczyźni opuścili mieszkanie pozostawiając w fotelu nie dającego oznak życia Andrzeja W. Artur R. został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do popełnienia zabójstwa, zmieniał treść swoich wyjaśnień, wskazując miedzy innymi, iż zabójstwa dokonał Ryszard K. Ryszard K. przesłuchiwany w charakterze świadka opisał zachowanie Artura R., wskazał również na swoją bierną postawę podczas zdarzenia. 1 marca 2011r. Ryszard K. popełnił samobójstwo. Postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania jego śmierci zostało umorzone z uwagi na brak znamion czynu zabronionego.
Artur R. zarzucane mu przestępstwo popełnił w warunkach recydywy, albowiem 18 sierpnia 2008r. skończył odbywać karę 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …